Značka: editace z Vizuálního editoru
 
(Nejsou zobrazeny 3 mezilehlé verze od jednoho dalšího uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
  +
[[Soubor:060f752796a7fa366b4fd6dcbccc8f09.jpg|thumb]]
'''Geoffrey Monck''' byl mocným mágem dávných časů a člen Novigradského spolku spolu s Janem Bekkerem a Giambattistou. Byl zakládajícím členem Kapituly a prvním člověkem, který ovládl magii [[Elfové|starších ras]].
 
  +
Geoffrey Monck byl mocný čaroděj, jeden z prvních mágů, jenž ovládl magii starších ras. Napsal knihy „Magie staršího lidu“ a „Teorie a praxe používání portálů teleportace“ také byl spoluautorem „Přírodní magie“ na které pracoval společně s čarodějem [[Ivo Richert|Ivo Richertem]]. Společně s čaroději [[Jan Bekker|Janem Bekkerem]] a [[Giambattista|Giambattistou]], stál u zrodu [[Novigradská unie|Novigradské unie]]. Monck je jedním ze zakladatelů [[Čarodějná Kapitula|první Čarodějné Kapituly]] (vyšší komory [[Bratrstvo čarodějů|Bratrstva čarodějů]]) v severních královstvích.
   
  +
Největšího věhlasu však získal Geoffrey Monck především tím, že velmi dobře ovládal síly vduchu. Dokázal vykouzlit víry i hurikány. Dle všeho se uměl zmocnit tzv. géniů, přesněji vzdušných [[Djinn|djinnů]], které věznil ve svých láhvích a kteří mu měli splnit tři přání. Díky těmto djinnům prý dokonce levitoval. Své láhve se zapečetěnými génii vzduchu pečetil značkou berličkového kříže s devíti hvězdami.
Geoffrey je slavný zejména zvykem vězněním djinnů v lahvích. Díky tomu byl mocný v magii, související se vzduchem.
 
   
  +
Další čin kterým se mág proslavil hlavně mezi mágy bylo, že vzal skupinu malých nadaných dětí, které označoval za [[zřídla]] a které nasbíral po celém území [[Pontar|Pontaru]] a odvedl je někdy po roce 767 k elfským mágům do města [[Loc Muinne]] aby se naučili ovládat své schopnosti a stali se mocnými čaroději. (Do této skupiny dětí patřil i [[Hen Gedymdeith|Gerhart z Aelle]], znamý jako Hen Gedymdeith, v roce 1267 byl Gerhart z Aelle nejstarším žijícím mágem který ovšem ještě téhož roku zemřel.)
 
[[Kategorie:Postavy z knih]]
 
[[Kategorie:Postavy z knih]]

Aktuální verze z 29. 9. 2019, 20:00

060f752796a7fa366b4fd6dcbccc8f09.jpg

Geoffrey Monck byl mocný čaroděj, jeden z prvních mágů, jenž ovládl magii starších ras. Napsal knihy „Magie staršího lidu“ a „Teorie a praxe používání portálů teleportace“ také byl spoluautorem „Přírodní magie“ na které pracoval společně s čarodějem Ivo Richertem. Společně s čaroději Janem Bekkerem a Giambattistou, stál u zrodu Novigradské unie. Monck je jedním ze zakladatelů první Čarodějné Kapituly (vyšší komory Bratrstva čarodějů) v severních královstvích.

Největšího věhlasu však získal Geoffrey Monck především tím, že velmi dobře ovládal síly vduchu. Dokázal vykouzlit víry i hurikány. Dle všeho se uměl zmocnit tzv. géniů, přesněji vzdušných djinnů, které věznil ve svých láhvích a kteří mu měli splnit tři přání. Díky těmto djinnům prý dokonce levitoval. Své láhve se zapečetěnými génii vzduchu pečetil značkou berličkového kříže s devíti hvězdami.

Další čin kterým se mág proslavil hlavně mezi mágy bylo, že vzal skupinu malých nadaných dětí, které označoval za zřídla a které nasbíral po celém území Pontaru a odvedl je někdy po roce 767 k elfským mágům do města Loc Muinne aby se naučili ovládat své schopnosti a stali se mocnými čaroději. (Do této skupiny dětí patřil i Gerhart z Aelle, znamý jako Hen Gedymdeith, v roce 1267 byl Gerhart z Aelle nejstarším žijícím mágem který ovšem ještě téhož roku zemřel.)

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.