FANDOM


Životopis Netflix

Fringilla Vigo byla mladá adeptka, kterou Tissaia přivedla na Arethusu, protože u ní zaznamenala magické schopnosti, když omylem zmrazila svou kočku.

Čtyři marky Editovat

Fringilla uspěje na první pokus ve všech zkouškách, včetně té závěrečné, kdy se jí podaří chytit do lahve blesk.

Zrádce měsíc Editovat

Děj se odehrává v době, kdy cintránský král Dagobert zakázal vstup mágům do své země. Jeho nástupkyní je mladá Calanthé. V Nilfgaardu v té době vládne král Fergus, pověstný tím, že ženy u svého dvora sexuálně obtěžuje. K němu na dvůr má přijít Fringilla, neteř Artoria VigaKapituly. Mágové jsou ale toho názoru, že bude příliš submisivní a nedokáže v Nilfgaardu nic zařídit. Stregobor proto navrhne, aby do Nilfgaardu místo Fringilly vyslali Yennefer. Tissaia mu oponuje tím, že aedirnský král požaduje domácí mágy a Yennefer pochází z Vengerbergu, hlavního města Aedirnu. Stregobor ale naznačí, že Dagobert z Cintry je největší obchodní partner Aedirnu a že Cintra nesnáší elfy. Tak se ostatní mágové dozvědí, že Yennefer je kvarteronka a rozhodnou, že její přítomnost na aedirnském dvoře nemůže ohrozit obchodní vztahy mezi Cintrou a Aedirnem a tím i možnost mágů ovlivňovat nepřímo Cintru.

Fringilla a vir

Fringilla poté projde zasvěcením a na bále králů s čaroději tančí s aedirnským králem Virfurilem. Ten s ní dle předpokladů není spokojený, neboť nepochází z Aedirnu. Yennefer se ale mezitím rozhodne podstoupit transformaci a vetře se na bál. Vyzve aedirnského krále k tanci a představí se mu přitom jako Yennefer z Vengerbergu. Ten je poctěn a její nabídku přijme, přičemž jí rovnou nabídne Fringillino místo dvorní rádkyně.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.