FANDOM


Životopis Netflix

Fringilla Vigo byla nilfgaardská čarodějka a členka Lóže čarodějek společně s další nilfgaardskou čarodějkou Assire var Anahid. Také byla sestřenicí z druhého kolena Anny HenriettyToussaintu. Jako osobnost byla přirozeně elegantní, se zelenýma očima a zastřiženými černými vlasy nakrátko. Během první severní války bojovala na straně Nilfgaardu a v bitvě o Soddenský Pahorek oslepila Yennefer, která bránila nepřátelskou stranu.

Život Editovat

Když Geralt z Rivie společně se svými přáteli zavítal do Toussaintu, padli si s Fringillou do oka a chvíli spolu vedli románek. Fringilla se ho stůj co stůj snažila udržet na zámku Beauclair. Ačkoli k ní zaklínač něco málo cítil, nikdy se nedokázal zbavit myšlenek na Yennefer, dokonce během milování používal její jméno místo Fringillina.

V Nilfgaardu ji oslovila Assire var Anahid, která ji nabídla místo v Lóži čarodějek. Zpočátku se hlavně podivovala nad Assiriným vzhledem, protože měla za to, že čarodějka si nikdy na módu nepotrpěla. Ta jí vytkla, že o módu se zajímala vždy jen Fringilla, v Nilfgaardu se totiž přílišná péče o vzhled u čarodějů považuje za projev povrchnosti. Spolu pak probraly události nilfgaardského dvora, než se připravily na setkání s Lóží.

Teleportovaly se na Montecalvo, kde se seznámily se zbytkem Lóže. Objevila se tam však také Yennefer, ač nechtěla, kterou Fringilla v bitvě o Soddenský pahorek oslepila. Poznala ji, a tak se Fringilla snažila ospravedlnit tím, že jí na oplátku během pauzy poradila, jak by mohla překonat magickou bariéru Montecalva.

Zaklínač 3: Divoký hon Editovat

První zmínku o této čarodějce lze nalézt na stolku Yennefer ve Vizimě, kde leží dopis, v němž odpovídá své přítelkyni Yennefer.

Fringilla je však později uvězněna císařem Emhyrem var Emreisem za spojení s Lóží. Na žádost Yennefer je však propuštěna, protože zaklínač a čarodějka potřebují její pomoc při boji s Divokým honem. Společně s nimi pak cestuje k Undviku na ostrovech Skellige.

Po boji s Divokým honem je její osud neznámý.

Související úkoly Editovat

Zápis v deníku Editovat

Tw3 journal fringilla
Císař Emhyr kdysi před nilfgaardské mágy postavil před jasnou volbu: buď budou bezpodmínečně sloužit své zemi, nebo zemřou ve vězení.
Fringilla Vigo, vedoucí magického svazu ve vazalském hrabství Toussaint, odmítla obě možnosti a místo toho se přidala k nechvalně proslulé Lóži čarodějek, jejímž cílem bylo postavit se diktátu králů a císařů. Toto smělé odhodlání však nebylo nikdy naplněno, protože Fringilla Vigo žila ve strachu z toho, že její vazby na toto podvratné uskupení budou odhaleny a že ji stihne rychlý konec v rukou císařských popravčí.
Je třeba zmínit, že Geralt se poprvé s Fringillou potkal na vévodském paláci v Beauclair již před mnoha lety, když si užíval pohostinnosti mé někdejší jednorázové lásky, vévodkyně Anny Henrietty. Zaklínač, který byl, co se čarodějek týče, vždycky naivka, s madam Vigo prožil velmi bouřlivý románek, ze kterého jistě neměla radost Triss ani Yennefer.
Vše nasvědčovalo tomu, že Fringilla byla zatčena a setrvávala v nilfgaardském vězení, nepochybně čekajíc na popravu za velezradu.
Později však byla propuštěna díky dohodě kterou Yennefer uzavřela s Emhyrem.

Poznámky Editovat

  • Ve hře Zaklínač 3: Divoký hon sehraje jen velmi malou roli a v rozhovoru s ní není příliš mnoho možností. Geraltovi po jeho otázce odsekne několika věty a vícekrát se s ním již v průběhu hry nepromluví.
    • Existuje ale příkaz addfact(sq306_completed), díky kterému si s ní lze promluvit o Cantarelle. Z neznámého důvodu se tato konverzace neotevře, pokud je splněný vedlejší úkol Vysoké sázky.

Galerie Editovat

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.