FANDOM


Fringilla Vigo je Nilfgaardská čarodějka a členka Lóže čarodějek.

V této lóži není jedinou ze své země, z Císařství pochází taktéž čarodějka Assire var Anahid, která ji do tohoto uskupení pozvala. Zároveň je druhou sestřenicí Anny Henrietty z Toussaintu. Vyniká přirozenou grácií, zelenýma očima a krátce sestřiženými černými vlasy.

Sága o Zaklínači Editovat

Poprvé se s ní setkáváme v poslední knize o zaklínači jménem Paní Jezera, když Geralt z Rivie společně se svými přáteli zavítá do země Toussaint. V průběhu Zaklínačovi návštěvy se spolu intimně sblíží, Fringilla se snaží dělat vše proto, aby neopustil Beauclaire.

Byla to tehdy právě ona kdo na Soddenském pahorku oslepila Yennefer.

Zaklínač 3: Divoký hon Editovat

První zmínku o této čarodějce lze nalézt na stolku Yennefer ve Wyzimě, kde leží dopis v němž odpovídá své přítelkyni Yennefer.

Fringilla je však později uvězněna za zločiny Lóže císařem Emhyrem var Emreisem. V momentě kdy je potřeba její pomoc při boji s Divokým honem je Císařem na žádost Yennefer propuštěna. Lóži i Fringille je udělena milost.

Po boji s Divokým honem je její osud neznámý.

Související úkoly Editovat

Zápis v deníku Editovat

Císař Emhyr kdysi před nilfgaardské mágy postavil před jasnou volbu: buď budou bezpodmínečně sloužit své zemi, nebo zemřou ve vězení.

Fringilla Vigo, vedoucí magického svazu ve vazalském hrabství Toussaint, odmítla obě možnosti a místo toho se přidala k nechvalně proslulé Lóži čarodějek, jejímž cílem bylo postavit se diktátu králů a císařů. Toto smělé odhodlání však nebylo nikdy naplněno, protože Fringilla Vigo žila ve strachu z toho, že její vazby na toto podvratné uskupení budou odhaleny a že ji stihne rychlý konec v rukou císařských popravčí.

Je třeba zmínit, že Geralt se poprvé s Fringillou potkal na vévodském paláci v Beauclair již před mnoha lety, když si užíval pohostinnosti mé někdejší jednorázové lásky, vévodkyně Anny Henrietty. Zaklínač, který byl, co se čarodějek týče, vždycky naivka, s madam Vigo prožil velmi bouřlivý románek, ze kterého jistě neměla radost Triss ani Yennefer.

Vše nasvědčovalo tomu, že Fringilla byla zatčena a setrvávala v nilfgaardském vězení, nepochybně čekajíc na popravu za velezradu.

Později však byla propuštěna díky dohodě kterou Yennefer uzavřela s Emhyrem.

Poznámky Editovat

  • Ve hře Zaklínač 3: Divoký hon sehraje jen velmi malou roli a v rozhovoru s ní není příliš mnoho možností. Geraltovi po jeho otázce odsekne několika věty a vícekrát se s ním již v průběhu hry nepromluví.

Galerie Editovat

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.