FANDOM


m
(Meč osudu)
 
Řádka 2: Řádka 2:
   
 
== '''Meč osudu''' ==
 
== '''Meč osudu''' ==
Frexenet je vážně zraněný, téměř polomrtvého ho najde ve vývratu na pokraji [[Brokilon|Brokilonského pralesa]] v povídce [[Meč osudu (povídka)|Meč osudu]] zaklínač [[Geralt z Rivie]]. Geraltovi se podaří přesvědčit dryády, aby jej nezabili, nedokáže však zajistit, aby jej propustily úplně. Má jim totiž posloužit, cit. ''"jako plemenný býk"''. Dožívá své dny v [[Duén Cannel]] a žení se s dryádou [[Braenn]]. Je zde také zmíněno, že z něj Geralt sejmul kletbu, kvůli které se proměňoval v kormorána.
+
Frexenet je vážně zraněný, téměř polomrtvého ho najde ve vývratu na pokraji [[Brokilon|Brokilonského pralesa]] v povídce [[Meč osudu (povídka)|Meč osudu]] zaklínač [[Geralt z Rivie]]. Geraltovi se podaří přesvědčit dryády, aby jej nezabily, nedokáže však zajistit, aby jej propustily úplně. Má jim totiž posloužit, cit. ''"jako plemenný býk"''. Dožívá své dny v [[Duén Cannel]] a žení se s dryádou [[Braenn]]. Je zde také zmíněno, že z něj Geralt sejmul kletbu, kvůli které se proměňoval v kormorána.
   
 
== '''Něco končí, něco začíná''' ==
 
== '''Něco končí, něco začíná''' ==

Aktuální verze z 16. 6. 2020, 17:26

Freixenet byl baronem z Hammu; jednoho z regionů království Verden. Jeho sestrou byla Eliza, žena krále Verdenu Ervylla. Tímto se Freixenet stal strýcem Ervyllova syna, prince Kistrina. Popisován je jako urostlý muž s černými vousy a vlasy.

Meč osudu Editovat

Frexenet je vážně zraněný, téměř polomrtvého ho najde ve vývratu na pokraji Brokilonského pralesa v povídce Meč osudu zaklínač Geralt z Rivie. Geraltovi se podaří přesvědčit dryády, aby jej nezabily, nedokáže však zajistit, aby jej propustily úplně. Má jim totiž posloužit, cit. "jako plemenný býk". Dožívá své dny v Duén Cannel a žení se s dryádou Braenn. Je zde také zmíněno, že z něj Geralt sejmul kletbu, kvůli které se proměňoval v kormorána.

Něco končí, něco začíná Editovat

V povídce "Něco končí, něco začíná" je hostem na Geraltově a Yennefeřině svatbě. Přijíždí sem v doprovodu jeho ženy Braenn a s jejich pěti dcerami - Morrén, Cirillou, Monou, Eithné a Kashkou.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.