Fregenal byl starší druid, který byl však vypovězen z mayenského Kruhu. Na odchodu se mu podařilo druidům ukrást několik stránek ze zakázaných knih, ve kterých se dočetl o čarodějovi Alzurovi. O jedenáct let později vytvořil s pomocí Alzurova dvojitého kříže (pravděpodobně, mohlo se dle všeho jednat i o jiné zaklínadlo) strašlivého kostěje, co se usadil v průsmyku Klamat. Poté kolem sebe shromáždil skupinu lupičů a hrdlořezů a s kostějovou pomocí začal terorizovat široké okolí.

Když kovář Mikula z podhorské osady Klíč upozornil na jeho počínání mayenský Kruh, druidové nezaháleli a vyslali na pomoc čarodějku Visennu. Fregenal se jí právem obával a poslal proto Manissu, aby se jí zbavila. Manissa se ovšem spletla a místo Visenny napadla válečníka Korina, na něhož její síly nestačily.

Kostějova banda se zalekla, když se proti nim po čarodějčině příchodu dali dohromady rolníci z Klíče, Porogu a Kačanu. Bobolak Kehl Fregenala zradil a vydal ho vesničanům v čele s Visennou, Korinem a kovářem Mikulou. Fregenal znal Visennu už z dřívějška a pod nátlakem jí tedy slíbil pomoc se zničením kostěje.

Ve skutečnosti ale svému výtvoru ublížit nechtěl a čarodějku zradil. Nechal ji s Korinem kostějovi napospas a sám se obrátil na útěk. Kovář Mikula mu ovšem vstoupil do cesty a srazil mu hlavu sekerou. Jen pár okamžiků na to Visenna s Korinem a s bobolakem Kehlem kostěje zahubili sami.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.