FANDOM


m (Oprava chyby v infoboxu.)
m (Robot: přidání ar, pt-br, uk, vi, zh)
 
Řádka 74: Řádka 74:
 
Foltest 2.JPG |Král '''Foltest '''v závěrečné filmové sekvenci ve hře [[Zaklínač (PC hra)|Zaklínač]]
 
Foltest 2.JPG |Král '''Foltest '''v závěrečné filmové sekvenci ve hře [[Zaklínač (PC hra)|Zaklínač]]
 
Foltest z filmu.jpg | '''Foltest''' ve filmu [[Zaklínač (film)|Zaklínač]].
 
Foltest z filmu.jpg | '''Foltest''' ve filmu [[Zaklínač (film)|Zaklínač]].
</gallery>[[de:Foltest]]
+
</gallery>[[Kategorie:Stubs]]
  +
[[Kategorie:Postavy z knih]]
  +
[[Kategorie:Postavy (ve hře)]]
  +
[[Kategorie:Kapitola V]]
  +
[[Kategorie:Epilog]]
  +
[[Kategorie:Zaklínač 2: Vrahové králů - Postavy]]
  +
  +
[[ar:فولتست]]
  +
[[de:Foltest]]
 
[[en:Foltest]]
 
[[en:Foltest]]
 
[[es:Foltest]]
 
[[es:Foltest]]
Řádka 81: Řádka 81:
 
[[it:Foltest]]
 
[[it:Foltest]]
 
[[pl:Foltest]]
 
[[pl:Foltest]]
  +
[[pt-br:Foltest]]
 
[[ru:Фольтест]]
 
[[ru:Фольтест]]
[[Kategorie:Stubs]]
+
[[uk:Фольтест]]
[[Kategorie:Postavy z knih]]
+
[[vi:Foltest]]
[[Kategorie:Postavy (ve hře)]]
+
[[zh:弗爾泰斯特]]
[[Kategorie:Kapitola V]]
 
[[Kategorie:Epilog]]
 
[[Kategorie:Zaklínač 2: Vrahové králů - Postavy]]
 

Aktuální verze z 5. 8. 2019, 22:12

Foltest je Temerským králem, princem Soddenu, vládce Pontaru a Mahakamu. Vystupující jako rozumný, moudrý a odvážný vladař. Nutno však podotknout, že jeho život zas až tak bezchybný není.

Sága o Zaklínači Editovat

Povídka Zaklínač Editovat

Poprvé se objevuje v povídce Zaklínač ve které žádá zaklínače Geralta z Rivie o sejmutí kletby z dcery Addy, jež byla počata v incestním vztahu, který Foltest udržoval se svou vlastní sestrou Addou. Po celou dobu se snaží zaklínače přesvědčit, aby udělal maximum pro její záchranu a když je zaklínač úspěšný bohatě se mu odmění. Svoji dceru následně značně rozmazluje a z celého srdce miluje.

Zaklínač I. Editovat

Jakožto vládce Temerie pak hraje klíčovou roli v první videohře Zaklínač, kde musí čelit nebezpečí, které sužuje jeho království a královské město Wyzimu. Rovněž se navrací kletba jež sužovala jeho milovanou dceru Addu a znovu je nucen požádat zaklínače o její záchranu.

  • Pokud je Zaklínač úspěšný a sejme kletbu z královy dcery. Nabídne Foltest její ruku Redanskému králi a půlku království jako dědictví po jeho smrti. Radovid Foltestovi pomůže potlačit nepokoje.
  • Pokud je Zaklínač neúspěšný při odstraňování kletby a zabije královu dceru, Foltest nabídne půlku království Radovidovi výměnou za pomoc při potlačování nepokojů.

Chvilku poté co předá Zaklínači slíbenou odměnu je napaden neznámým královrahem, nebýt včasného zásahu Zaklínače, který míjel onoho maskovaného muže při svém odchodu a vyrazil králi na pomoc, by dozajista zahynul rukou onoho neznámého atentátníka. Geralt se pak na nějakou dobu stává královým osobním strážcem, doprovází ho a dohlíží na jeho bezpečí.

Související úkoly Editovat

Zápisy do deníků Editovat

Zaklínač Editovat

Na trůně Temerie sedí král Foltest. Lidé ho respektují a bojí se ho. Foltest vládne ocelovou pěstí, je rozhodný a horkokrevný. Díky jeho vládě je Temerie nejmocnějším královstvím Severu.

Král odjel z města. Teoreticky vládne jeho jménem místodržící Velerad. Prakticky rozhoduje někdo úplně jiný, což ve městě způsobuje chaos.

Foltest se vrátil do Wyzimy a okamžitě začal dělat pořádek. Rozhodl se ukončit chaos a potrestat viníky. Ukázalo se, že do svých plánů zahrnul král i mě a mé činy ovlivnily královské plány.

Mluvil jsem s Foltestem o smrti jeho dcery. Byla to těžká rozmluva, protože pokud měl ten tvrdý muž nějaké slabé místo, byla to rozhodně jeho Adda.

Mluvil jsem s Foltestem o sejmutí kletby z jeho dcery Addy. Foltest Addu miluje jako nic na světě, takže jsem krále zřejmě potěšil, i když to na sobě nedal znát.

Zaklínač 2. Vrahové králů Editovat

Při zpětném pohledu je jisté, že jeho Výsost Foltest byl v porovnání s ostatními korunovanými hlavami výjimečnou osobností. Král Temerie, princ Soddenu, vládce Pontaru a Mahakamu a protektor Brugge, Angremu, Riverdellu a Ellanderu byl vládce rozhodný a pevný. Byl to typ člověka, který po úderu vydává zvuk jenž dosvědčuje, že byl vykut z oceli, nikoliv slepen ze psího lejna. Jelikož byl svobodný, vedl dosti nezávazný osobní život. Už jako princ dal jasné najevo, co všechno dokáže, a že toho bylo hodně. Nejprve si začal milostný románek s vlastní sestrou, se kterou dokonce zplodil dceru Addu, poté začal projevovat vřelou náklonnost baronese Marii Luise La Valette. Oba vztahy měly vážné následky a v obou případech se do potíží, které nutně následovali, nějakým způsobem zapletl i Geralt.

Foltest na svou někdejší milenku nikdy zcela nezanevřel, tak není divu, že chtěl ochránit děti, které z jejich neposvěceného spojení vzešly. Měl k tomu i jiné citové důvody-král dobře věděl, že by se jeho nemanželští potomci mohli stát špinavých politických machinací. Foltest se rozhodl, a jakmile se tento tvrdohlaví král jednou rozhodl, nebylo síly jenž by ho dokázala zastavit.

Smrt velkých a mocných tohoto světa ne vždy odpovídá tomu, jaký byl jejich život. Útok byl tak náhlý a neočekávaný, že ani zaklínač nestačil zareagovat včas. Čepel dýky prořízla Foltestovo hrdlo a královská krev poskvrnila podlahu hradní bašty. A tak zemřel jeden z nejmocnějších králů severu, rukou vraha oděného v mnišský šat.

Galerie Editovat

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.