FANDOM


(Založena nová stránka: Spanilá panna Essi Daven, těž zvaná Očko, je půvabná trubadúra s krásnýma, velkýma a modře zářícíma očima, z nichž jedno neustále skrýva pod loknou svý...)
 
Řádka 1: Řádka 1:
Spanilá panna Essi Daven, těž zvaná Očko, je půvabná trubadúra s krásnýma, velkýma a modře zářícíma očima, z nichž jedno neustále skrýva pod loknou svých zlatavých vlasů. Essi je věrná přítelkyně a rivalka slavného barda [[Marigold|Marigolda]], který ji bere jako svou mladší sestru, jelikož se znají už od útlého děctví.
+
Spanilá panna Essi Daven, těž zvaná Očko, je půvabná trubadúra s krásnýma, velkýma a modře zářícíma očima, z nichž jedno neustále skrýva pod loknou svých zlatavých vlasů. Essi je věrná přítelkyně a rivalka slavného barda [[Marigold]]a, který ji bere jako svou mladší sestru, jelikož se znají už od útlého děctví.
   
 
Vystupuje pouze v povídce [[Trošku se obětovat]], kde se za křiku racků a šplouchání vln zamiluje do [[Geralt z Rivie|Geralta z Rivie]], jenž není schopen trochu se obětovat a opětovat její silnou lásku k němu.
 
Vystupuje pouze v povídce [[Trošku se obětovat]], kde se za křiku racků a šplouchání vln zamiluje do [[Geralt z Rivie|Geralta z Rivie]], jenž není schopen trochu se obětovat a opětovat její silnou lásku k němu.
   
Od Geralta dostáva v den jejích narozenin světle modrou perlu, kterou nechá zručným kovářem zasadit do stříbrného kvítku s mistrně tepanými plátky. Dostává ji se slovy, že jí přinese štěstí. Bohužel se tak nestane a krásnooká básnířka za čtyři roky po jejich rozloučení umíra na neštovice při epidemii ve [[Wyzima|Wyzimě]].
+
Od Geralta dostáva v den jejích narozenin světle modrou perlu, kterou nechá zručným kovářem zasadit do stříbrného kvítku s mistrně tepanými plátky. Dostává ji se slovy, že jí přinese štěstí. Bohužel se tak nestane a krásnooká básnířka za čtyři roky po jejich rozloučení umírá na neštovice při epidemii ve [[Wyzima|Wyzimě]].
  +
[[Kategorie:Postavy z knih]]

Verze z 19. 10. 2011, 23:30

Spanilá panna Essi Daven, těž zvaná Očko, je půvabná trubadúra s krásnýma, velkýma a modře zářícíma očima, z nichž jedno neustále skrýva pod loknou svých zlatavých vlasů. Essi je věrná přítelkyně a rivalka slavného barda Marigolda, který ji bere jako svou mladší sestru, jelikož se znají už od útlého děctví.

Vystupuje pouze v povídce Trošku se obětovat, kde se za křiku racků a šplouchání vln zamiluje do Geralta z Rivie, jenž není schopen trochu se obětovat a opětovat její silnou lásku k němu.

Od Geralta dostáva v den jejích narozenin světle modrou perlu, kterou nechá zručným kovářem zasadit do stříbrného kvítku s mistrně tepanými plátky. Dostává ji se slovy, že jí přinese štěstí. Bohužel se tak nestane a krásnooká básnířka za čtyři roky po jejich rozloučení umírá na neštovice při epidemii ve Wyzimě.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.