Zaklínač Wiki
Advertisement
Následující článek potřebuje ještě hodně práce, aby byl kompletní! Stejně tak mnoho dalších článku.

Pokud víte něco o tomto článku či o nějakém jiném více než je již napsáno, neváhejte a editujte. Nevíte jak správně editovat příspěvky a potřebujete poradit? Navštivte detailně zpracovaný manuál, který vás provede základy.


Emhyr var Emreis, Deithwen Addan yn Carn aep Morvudd (Ve Starší mluvě "Bílý plamen tančící na mohylách nepřátel") – Císař a absolutní vládce Nilfgaardské říše.

Bystrý, všehoschopný, inteligentní, nesnášející faleš (především u ostatních), asketický, racionálně, machiavelisticky uvažující, ochotný pro blaho císařství a Světa udělat cokoliv.

Chráněn fanatickou Císařskou gardou decimuje domácí šlechtickou opozici, spolupracuje s obchodníky a finančně vlivnými skupinami a prosazuje jejich obchodní zájmy („zájmy císařství“) v zahraničí.

Vyvolal Velkou válku s Nordlingy (tj. Severními královstvími) a i když byl nakonec poražen, svou pozici naopak ještě více upevnil a obchodní syndikáty a manufaktury Nilfgaardu byly jediným opravdovým vítězem války, kdy po uzavření míru zaplavily svými levnými výrobky válkou zničená Severní království.

Během války bylo šíření a podpora politických a rasových konfliktů mezi nepřáteli Emhyrovou oblíbenou taktikou: Emhyr poskytl značnou autonomii v rámci Nilfgaardu samostatnému elfímu státu Dol Blathanna a rovněž finančně podporoval povstalce ze Scoia'tael; po válce je pak ponechal svému osudu.

VAROVÁNÍ - následuje SPOILER nejvyššího kalibru - doporučuji nečíst za žádnou cenu do přečtení Paní jezera![]


Jak se dozvíme na konci Ságy, jedná se o otce Cirilly - domnělého Dunnyho z Maechtu neboli Ježka z Erlenwaldu.

Je samozřejmě opravdu právoplatným císařem Nilfgaardu z rodu Emreisovců; jeho "kletba" i sňatek s Pavettou byly pouze důsledkem bojů o moc v Nifgaardu po úmrtí jeho otce. Zapříčinil smrt Pavetty a společně s Vilgefortzem plánoval využít Ciri ke svým mocenským ambicím.

Později se s Vilgefortzem ve zlém rozešel a snažil se získat Ciri na vlastní pěst. Nakonec se ale ukázalo, že není tak nelidský a krutý, jak si snažil namluvit.

Konec spoileru.

Zaklínač 3: Divoký hon[]

Zápisy z deníku[]

Jen málo jmen v historii kontinetu budilo tolik hrůzy a úcty jako Emhyr var Emreis, Deithwen Addan yn Carn aep Morvudd - Bílý plamen tančící na hrobech svých nepřátel, císař Nilfgaardu, vládce Metinny, Ebbingu a Gemmery, panovník Nazairu a Vicovara, pán jedné poloviny civilizovaného světa, který se snažil o dobytí té druhé. Byl jedním z těch lidí, jejichž skutky a rozhodnutí utvářely osud celých království a národů.

Co by tedy mohl chtít od prostého zaklínače?

Císař dal jasně a stručně najevo, o co mu jde. Jeho dcera a Geraltova chráněnka Cirilla byla ve velkém nebezpečí, neboť na její stopě byl Divoký hon. Geralt, mistr stropař svázaný s Emhyrovou dcerou železnými pouty osudu, měl větší šanci ji najít než kdokoli jiný na světě.

Galerie[]

Advertisement