FANDOM


Eltibald

Eltibald byl mág, který se nejvíce proslavil svým zájmem ohledně Prokletí černého slunce, jeho mánie mu nakonec vysloužila přezdívku šílený Eltibald. Stoupencům jeho závěrů a všem kdo tomu věřil se v jistých kruzích říkalo, že byli nakaženi Eltibaldovo šílenstvím.

Eltibald zkoumal menhiry a náhrobní kameny staré lidské rasy Dauků, kteří na kontinentě přebývali ještě před prvním přistáním a také prozkoumal nekropole Wozgorů, další lidské rasy před prvním přistáním. Vzhlédl se v mytologii Bobolaků (nelidské staré rasy) a došel k závěru, že určitá zatmění slunce promění 60 dívek, jenž se v takový den narodí, v kruté stvůry, které v konečném důsledku přinesou návrat démonického božstva Lilith a způsobí tím konec světa.

Vzhledem k této myšlence, dívky ze všech společenských tříd, od rolníků až po královskou krev, byly pronásledovány mágy. Některé dívky byli zabity a jiné uzamknuty ve vysokých věžích kde měli strávit zbytek života. Mnoho jich ve věžích zemřelo, údajně jim ke smrti dopomohla rada mágů. U umírajících žen se údajně projevili věštecké schopnosti. Někdy je někdo vysvobodil či jinak uprchli, stali se dokonce vládkyněmi některé země, jejich týrání a věznění z nich pak mnohdy učinilo kruté a nemilosrdné ženy které opláceli své předešlé utrpení tím, že jiné týrali. Některé z žen které byli obviněny že jsou proklety černým sluncem, byli pitvány a dokonce byl znám i případ vivisekce.

Co se stalo s Eltibaldem, není známo.

Poznámky: S kletbou černého slunce se setkáváme v povídce od A.S. – Menší zlo, dále pak ve hře přídavného datadisku Zaklínače 1Cena neutrality a nakonec i ve hře Zaklínač 3 datadisk – Krev a víno. S mágem Eltibaldem však pouze v již zmíněné povídce.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.