FANDOM


Gwent cardart scoiatael eldain

„Našlapuj opatrně, teď jsi v mém lese.“ Eldain

Eldain byl elfský vůdce Scoia'tael v lese Moulderwood v Dolním Aedirnu v době Druhé války s NIlfgaardem.


Život

Eldain byl vůdcem skupiny Scoia'tael v Aedirnu, v době druhé války Severních království. Před vstupem do jednotek Scoia'tael byl obchodníkem nedaleko Gulety. Radikalizoval se až po té, co byla jeho rodina povražděna při pogromu roku 1246.

Roku 1267 se jeho skupina střetla s armádou královny Meve na elfském pohřebišti Caedva Gaenvid. Královna Meve se svým vojskem zrovna mířila do Aldersbergu, aby pomohla králi Demavendovi III z Aedirnu, porazit vojáky z Nilfgaardu.

Nejprve Eldainovy jednotky unesli a popravili tři průzkumníky královniny armády, poté zaútočil s celým komandem na její armádu. Nakonec se však Meve královně Lyrije a Rivie podařilo Eldaina s jeho vojáky porazit. Než Eldain zemřel, vyslovil prosbu ke královně, aby pohřbila jeho mrtvolu.

• Pokud se Meve rozhodne ignorovat jeho prosbu, nepohřbí Eldaina, jeho tělo nechá ožrat červi a vránami v lese. • Pokud Meve vyslyší jeho prosbu, pohřbí jeho tělo i přesto, že Eldain neměl slitování s jejími muži.


Eldainova Osobnost:

Eldain EN

Byl to elf, který se snažil žít poklidně mezi lidmi a jako mnozí před ním si rychle uvědomil, že je to nemožné. I když budeš držet hlavu dole, polkneš svou hrdost, dojde li k překvapivé bouři, nemoci, potratu, musí se najít viník, někdo kdo je za to zodpovědný. Tak totiž lidé uvažují, nemůžou připustit, že se věci prostě stanou, potřebují obětního beránka, více než častěji, jsou za to odpovědní elfové. Pak přijde na řadu bití, znásilňování, pogromy. To se opakuje zas a zas. Eldain sám byl postaven před volbu, mohl utéct a nebo bojovat.

Eldain věděl, že je odsouzen – všichni elfové jsou v konečném výsledku odsouzeni a vinni – rozhodl se odejít ale rozhodl se to také lidem vrátit. Zítra, za měsíc třeba na příští jaro zemře, ale může přežívat ve vzpomínkách lidí, stát se jejich noční můrou, jeho jméno budou šeptat, strašit jím své děti. Takový pomník je přeci trvalejší než ten z bronzu.

Eldain věděl jak ve svých nepřátelích vzbuzovat strach, jeho bojovníci s pomalovanými obličeji, mučili a zanechávali za sebou zmrzačená těla svých obětí, aby je lidé viděli. Jeho muži dokázali udeřit ve stínu hlubokých prastarých lesů, jejich siluety byli sotva viditelné v ranní mlze. Šípy napuštěné jeden, přilétali odnikud.

Ti, jenž ale opravdu s Eldainem promluvili, přežili, aby vyprávěli svůj příběh, přísahali, že není žádnou krvežíznivou bestií, jak se o něm povídá. Vystupoval klidně, byl tichý a měl velké potěšení z hudby. Jeden zajatý trubadůr si dokonce před smrtí vyprosil u Eldaina, aby si mohl naposledy zahrát na flétnu. Eldain vyslyšel jeho prosbu, okouzlen nádhernou hudbou, se nakonec rozhodl, ušetřit trubadúra a nechat ho žít.


Zdroje: Hra Thronebreaker.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.