FANDOM


Životopis Netflix

Eist Turseach byl Cintránským králem, stal se jím poté co si vzal za manželku Lvici z Cintry, královnu Calanthé. Rovněž byl dědečkem malé Cirilly, královniny vnučky, kterou jí porodila dcera Pavetta z předchozího manželství.


ŽivotopisEditovat

Začátek konceEditovat

Král Eist společně se svojí manželkou královnou Calanthé pořádají rytířský ceremoniál, které se účastní celá královská rodině včetně malé Ciri. Ceremoniál je zakončen hostinou na které král s královnou a Myšilovem probírají vyostřující se situaci s Nilfgaardem. Calanthé odmítá, že by Cintra padla neboť je přesvědčena, že válka s Nilfgaardem nebude. V průběhu hostiny je, ale vyvedena z omylu, když jí posel oznámý, že vojsko Nilfgaardu překročilo hranice Cintry a pochoduje na město.

Netflix eist dead

Král Eist zasažen Cahirovým šípem.

Královna Calanthé neváhá a svolává vojsko. Eist svoji ženu následuje a spolu s ní vyráží v čele vojska proti nepřátelskému Nilfgaardu s cílem zastavit jeho postup a odvrátit tak útok na královské město. Bitva se však nevyvíjí v prospěch Cintránského vojska, posily ze Skellige nedorazí vlivem špatného počasí a vojsko Cintry musí čelit mnohanásobné převaze. V průběhu boje je Eist zasažen šípem do oka a na následky zranění okamžitě umírá rukou střelce, kterým byl Cahir.[1] 


GalerieEditovat

ReferenceEditovat

  1. Série 1, Epizoda 01: Začátek konce (S01E01)
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.