Dračí hory jsou nejsevernějším pohořím Severních království, alespoň co se probádaného území týče. Podle Villentretenmertha se nikomu zatím nepodařilo vyzjistit, co leží za nimi, a to jak kvůli izolovanosti území, tak kvůli drakům, kteří tomuto pohoří dali jméno.

Severní hranici lidských zemí tvoří mohutný horský masiv Dračích hor. Žádný člověk dodnes nespatřil, co se nachází na druhé straně, zčásti kvůli extrémní odlehlosti a zčásti kvůli dračí populaci, od které hory odvozují své jméno. Království rozkládající se na jejich úpatí se většinou spokojila s těžbou bohatých nalezišť minerálů, která se nachází v tamních údolích a horských štítech. Až se jednou žíly drahých kovů (včetně zlata, stříbra a platiny) vyčerpají, lidé možná usoudí, že nadešel čas posunout hranice známého světa dál na sever. Ten den se však zdá být vzdáleným.

—str.22, Zaklínač a jeho svět

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

  • Mapa od CD Projektu je označuje jako Kovirské pohoří, ale to není v knihách potvrzeno.
  • Pokud se opravdu nikdo zatím nikdo nevydal na jejich druhý konec, znamená to, že Daleký Sever je od pohoří směrem na jih, protože, jak je známo, jeho obyvatelé se Seveřany obchodují.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.