FANDOM


m (Robot: přidání ar, de, es, fr, pl, pt-br, ru, sk, uk, zh)
 
(Nejsou zobrazeny 4 mezilehlé verze od 2 uživatelů.)
Řádka 1: Řádka 1:
Nezávislý elfí stát, sousedící s [[Aedirn]]em a [[Kaedwen]]em, vládne mu čarodějka [[Francesca Findabair]]. Nezávislost získalo za války [[Sever]]u s [[Nilfgaard]]em, kdy [[Emhyr]] daroval toto území elfům za pomoc při boji s [[Nordlingové|Nordlingy]]. Dol Blathanna je proslulé svou krásou, v překladu znamená Údolí květů.
 
 
__NOTOC__
 
__NOTOC__
Known also as the Valley of Flowers, '''Dol Blathanna''' is neighbour to [[Aedirn]] and [[Lyrie a Rivie|Lyrie]]. It belonged to the elves for ages, until humans came and laid claim to the land, and the elves fled to the [[Blue Mountains|mountains]]. The region was led by [[Filavandrel|Filavandrel aén Fidháil]], but the elves struggled to survive as they had no knowledge of agriculture; among them was [[Toruviel]].
+
Známé také jako <span id="cke_bm_44S" style="display: none;"> </span>'''Údolí květů'''<span id="cke_bm_44E" style="display: none;"> </span>, '''Dol Blathanna''' je nezávislý elfí stát, so<span id="cke_bm_45E" style="display: none;"> </span>usedící s královstvím [[Aedirn]] a [[Lyrie a Rivie|Lyrií a Rivií]].
   
After [[Nilfgaard]] invaded the [[Severní království]], Emperor [[Emhyr var Emreis]] gave Dol Blathanna to the elves who had helped him and his empire. He also made [[Enid an Gleanna]] the queen of the elves' new state, though she still consulted with [[Filavandrel]].
+
Pověky patřilo [[Elfové|elfům]], později si však toto území přivlastnili lidé a elfové byli vytlačeni do [[Modré hory|Modrých hor]].
   
Dol Blathanna is where the short story "[[Konec světa]]" (Kraniec świata) mostly takes place, chronologically before the war.
+
Pod vedením [[Filavandrel|Filavandrela aén Fidháila]] elfové bojovali o přežití v drsných podmínkách bez potřebných znalostí zemědělství, zbídačeni hladem a nemocemi; mezi nimi třeba i [[Toruviel]].
==Places==
+
  +
Po invazi [[Nilfgaard]]u do [[Severní království|Severních království]] dal [[Emhyr var Emreis|císař]] Dol Blathanna elfům odměnou za jejich pomoc při válce s [[Nordlingové|Nordlingy]]; královnou Dol Blathanna se stala čarodějka [[Enid an Gleanna]], [[Filavandrel]] se stal jejím rádcem.
  +
  +
V Dol Blathanna se odehrává [[Sapkowski|Sapkowského]] povídka "[[Konec světa]]", chronologicky ještě před válkou.
  +
==Vesnice==
 
* [[Horní Posada]]
 
* [[Horní Posada]]
 
* [[Dolní Posada]]
 
* [[Dolní Posada]]
   
==People==
+
==Obyvatelé==
 
* [[Dhun]]
 
* [[Dhun]]
 
* [[Nettly]]
 
* [[Nettly]]
Řádka 17: Řádka 16:
 
* [[Dana Méadbh]]
 
* [[Dana Méadbh]]
   
=={{hexer}}==
+
=={{Film/tv}}==
Dol Blathanna is also the setting for the seventh episode of the [[The Hexer|TV series]], "[[Dolina Kwiatów (episode)|Dolina Kwiatów]]" (Valley of Flowers).
 
   
=={{tw1}}==
+
Dol Blathanna je také dějištěm jedné epizody TV seriálu o Zaklínači.
* In The Witcher computer game, in Chapter III, [[Marigold]] reminds [[Geralt]] about how he got his current [[Marigoldova loutna (příběhový předmět)|loutna]], referring to the short story "[[Konec světa]]".
+
* In Chapter IV, [[Toruviel]] makes a similar reference.
+
=={{Hra}}==
* The [[Elf#Glossary_Entry|glossary entry for elves]] also refers to Dol Blathanna, going as far as mentioning Dana Méadbh.
+
  +
* V PC hře Zaklínač (Kapitola III), když [[Marigold]] vypráví [[Geralt]]ovi o své loutně [[Marigoldova loutna (příběhový předmět)|loutně]], zmiňuje i Dol Blathanna (povídka "[[Konec světa]]").
  +
* V Kapitole IV. se o Dol Blathanna zmiňuje i [[Toruviel]].
  +
* Zápis o elfech v [[Deník|deníku]] také obsahuje zmínku o této enklávě, konkrétně např. o [[Dana Méadbh|Daně Méadbh]].
   
   
[[en:Dol Blathanna]]
 
[[Category:Stubs]]
 
 
[[Category:Geografie]]
 
[[Category:Geografie]]
  +
  +
[[ar:دول بلاثانا]]
  +
[[de:Dol Blathanna]]
  +
[[en:Dol Blathanna]]
  +
[[es:Dol Blathanna]]
  +
[[fr:Dol Blathann]]
  +
[[pl:Dol Blathanna]]
  +
[[pt-br:Dol Blathanna]]
  +
[[ru:Дол Блатанна]]
  +
[[sk:Dol Blathanna]]
  +
[[uk:Дол-Блатанна]]
  +
[[zh:多尔•布雷坦纳]]

Aktuální verze z 5. 8. 2019, 22:03

Známé také jako Údolí květů, Dol Blathanna je nezávislý elfí stát, sousedící s královstvím Aedirn a Lyrií a Rivií.

Pověky patřilo elfům, později si však toto území přivlastnili lidé a elfové byli vytlačeni do Modrých hor.

Pod vedením Filavandrela aén Fidháila elfové bojovali o přežití v drsných podmínkách bez potřebných znalostí zemědělství, zbídačeni hladem a nemocemi; mezi nimi třeba i Toruviel.

Po invazi Nilfgaardu do Severních království dal císař Dol Blathanna elfům odměnou za jejich pomoc při válce s Nordlingy; královnou Dol Blathanna se stala čarodějka Enid an Gleanna, Filavandrel se stal jejím rádcem.

V Dol Blathanna se odehrává Sapkowského povídka "Konec světa", chronologicky ještě před válkou.

VesniceEditovat

ObyvateléEditovat

Seriál a film ZaklínačEditovat

Dol Blathanna je také dějištěm jedné epizody TV seriálu o Zaklínači.

Ve hře ZaklínačEditovat

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.