Za mořem nebo Daleký jih je geografický termín aplikovaný na regiony ležící za jižními hranicemi kontinentu nebo, konkrétněji,

Říše Nilfgaard. Místo je pravděpodobně rozděleno od kontinentu nejméně dvěma moři, z nichž jedno je Velké moře. Vzhledem k tomu, že byli lokalizováni tak daleko od jiných lidských a nelidských civilizací, místní přirozeně vyvinuli zcela jedinečné kultury a jazyky.

FAUNA a FLORA[editovat | editovat zdroj]

Ofir a Zangwebar, dvě země ležící za mořem, jsou známé tím, že mají koně s bílými a černými pruhy. V Zangwebaru také žijí hyeny a jeden invazivní druh příbuzný krabopavoukovi zvanému arachas je také původem této části světa, i když se během 13. století rozšířil na sever.

EKONOMIE[editovat | editovat zdroj]

Do Ofiru a Zangwebaru vedou námořní obchodní cesty a je známo, že obě tyto exotické země obchodují se Severními královstvími ve velkých přímořských městech, jako je Novigrad nebo Gors Velen, s výrobky, jako je mimosa, kůra, slonovina. nebo hedvábí. Avšak pro Seveřany jsou stále velmi záhadní a konkrétnější znalosti o této záležitosti lze nalézt pouze v knihovnách samotného Města Zlatých Věží (Nilfgaard), které hraničí s dalekým jihem.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.