Zaklínač 2: Vrahové králů úzce navazuje na události původní hry. Geralt se stal v podstatě osobním bodyguardem krále Foltesta. Král je právě zaneprázdněn v bitvě s jednotkami Baronky Marie Louisy La Valette po události, která se dá nejlépe popsat jako hádka milenců.

Cesty[editovat | editovat zdroj]

V průběhu hry se Geraltovy cesty různě větví. Dvě hlavní cesty záleží na tom, koho si Geralt zvolí jako svého spojence: Vernona Roche nebo Iorwetha. Tato volba má největší dopad na zbytek hry, ale ještě před touto volbou se náš Bílý Vlk musí rozhodnout, co provede s Aryanem La Valette.

Prolog[editovat | editovat zdroj]

Prolog začíná probuzením spoutaného Geralta v kobkách hradu La Valette. Brzy je odveden pryč z cely, aby byl vyslýchán Vernonem Rochem, velitelem temerských speciálních jednotek známých jako Modré pruhy. Následně se dozvídáme, že Zaklínač byl obviněn z vraždy krále Foltesta a je jenom na něm, aby přesvědčil Roche o své nevině. Zbytek prologu slouží jako tutorial, během kterého Geralt vzpomíná na události vedoucí k Foltestově vraždě.

Prolog

Když Geralt útočí s foltestovými muži na hrad La Valette, musí se rozhodnout, zda Aryana La Valette donutí vzdát se, nebo ho zabije. Pokud se Aryan vzdá, Geralt mu bude muset pomoci v kobkách. Pokud Aryan zemře, pak musí zaklínač pomoci Aryanově matce a Foltestově milence, Marii Louise La Valette.

Geralt musí poté utéci z kobek a setkat se s Rochem a Triss. Trojice následně odpluje lodí do Flotsamu.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Kapitola I[editovat | editovat zdroj]

Naše skupina přistává poblíž Flotsamu, poslední známe lokaci Iorwetha a jeho komand. Zaklínač, doprovázený Rochem a Triss, se vydává do města, během cesty však naráží na Iorwetha a jeho elfy. Triss se podaří vyčarovat ochranné kouzlo, vybírá si to na ní ale svou daň.

Když naše trojice dorazí do Flotsamu, zaklínač zde najde dva ze svých nejlepších přátel - Marigolda a Zoltana - na flotsamském popravišti, připraveni k popravě. Musí vyjednat jejich propuštění s místním velitelem, Bernardem Loredem.

Kapitola I

Ve městě se Geralt dozvídá, že zdejší loděnice je ohrožována obrovskou příšerou, kajranem. Problém s tímto monstrem musí být vyřešen dříve, než kdokoli opustí město. Tehdy se zaklínač také seznámí s další čarodějkou, Shealou de Tancarville, která také loví kajrana.

Triss je unesena Lethem, takže se Geralt vydává najít ji i královraha, ale nemůže se vydat sám, takže si musí vybrat mezi Rochem a Iorwethem.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Kapitola II[editovat | editovat zdroj]

Poté, co se Geralt rozhodl mezi Vernonem Rochem a Iorwethem, se dostává do Aedirnu, právě včas bitvy mezi jednotkami krále Henselta a trpasličího města Verden. Následně bude na základě jeho spojenectví pobývat ve Verdenu nebo Henseltově vojenském táboře.

Henseltův vojenský tábor

V Aedirnu zaklínač potká třetí čarodějku: Filippu Eilhart, nebo čaroděje: Dethmolda. Geralt se také dozvídá o tři roky starém prokletí uvaleném na bývalé bitevní pole. Než bude moct Geralt pokračovat, tato kletba musí být sejmuta.

Geralt nachází novinky o Triss, ta mu ale znovu uniká mezi prsty, a tak Geraltovo pátrání pokračuje do Loc Muinne, kam byla unesena Nilfgaarďany.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Kapitola III[editovat | editovat zdroj]

Kapitola III

V této finální kapitole čeká na Geralta několik rozhodnutí. Pokud až doteď následoval Iorwetha, musí se rozhodnout, zda zachrání Triss před Nilfgaarďany, nebo Filippu Eilhart před Redany. Pokud až do této chvíle cestoval s Rochem, musí se rozhodnout mezi Triss a záchranou Anais La Valette před Kaedwenem.

Také čelí dilematu, zda zabije draka či ne.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Epilog[editovat | editovat zdroj]

V Epilogu nejsou žádné opravdové úkoly (až na hlavní "Vrahové králů"). Hlavním rozhodnutím je, zda zabijete Letha - královraha - či ne.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Seznam možných konců ve hře Zaklínač 2: Vrahové králů

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.