FANDOM


Corinne Tilly byla oneiromantka (snílka)– čarodějka specializující se na věštění ze snů. Geralt ji potkal během svého pátrání po CiriNovigradu.

Život Editovat

Jako většina mágů se Corinne v roce 1272 začala ukrývat před lovci čarodějů. Přesto ale pořád potřebovala nějak vydělávat, proto čas od času ve městě vzala práci. Jednou si ji najal bankéř Rudolf de Jonkheer, aby odkryl historii strašidelného domu, který si nedávno pořídil. Nicméně, když v domě usnula a začala snít, bůžek Sára, která v domě „strašila“, aby bankéře odlákala, ji zaklela, a Corinne tak byla uvězněná ve strašlivých nočních můrách.

Geraltovi se podařilo ji ze zakletí vysvobodit, protože potřeboval její pomoc při hledání Ciri. Vděčně mu nabídla svou pomoc a navrhla setkání v jejím pokoji u Zlatého jesetera.

Jakmile se vzpamatovala z nočních můr, pomohla Geraltovi se dostat zase o něco blíž k nalezení Ciri tím, že ho poslala do snového světa. Tam Geralt viděl, že Ciri navštívila Marigolda, a tak ho Corinne odkázala na hostinec Rozmarýnka a Tymián, městského nevěstince, který trubadúr dostal.

Pokud Geralt řekne Rudolfovi de Jonkheerovi, že v domě straší: 
Když se Geralt procházel bzučícími ulicemi Novigradu, narazil na velmi zajímavé oznámení. Psalo se v něm, že jistý muž jménem de Jonkheer prodal nějakému ubožákovi dům, jejž jako své bydliště a hřiště používala Sára, rozkošný, leč nezbedný bůžek. V oznámení jasně stálo, že nového majitele legrácky nechtěného nájemníka příliš nebavily. Geralt se rozhodl podívat se, jak se Sáře daří...
Geralt si nebyl jistý, co čekal, že v onom "strašidelném domě" najde – ale určitě to nenašel. Snílka, když se o Sáře dozvěděla od Geralta, se s ní rozhodla seznámit. Brzy se z nich staly kamarádky a začaly spolu v bývalém de Jonkheerově domě bydlet. Corrine o bůžka pečovala a Sára se na oplátku starala o to, aby dům nepřišel o svou strašidelnou pověst.

Později toho roku se Geralt na Corinne znovu obrátil s prosbou, když potřeboval dokázat Ge’elsovi, že Eredin zavraždil Auberona Muircetacha. Dobrovolně jim pomohla, a aniž by si to uvědomovala, přispěla tak k porážce Eredina.

Záznamy z deníku Editovat

Tw3 journal corinnetilly

Oneiromancie, magické umění rozkrývání minulosti a budoucnosti ze snů, je obtížná i pro velmi zkušené čarodějky a mágy. Ti, kteří se s tímto nadáním narodí, v něm však mohou vynikat i bez formálního vzdělání. To byl případ i Corinne Tilly, jejíž věhlas coby snílky, jak se tito věštci nazývají, se rozšířil do daleka.

Corinne patřila k těm nejlepším svého druhu a o zákazníky neměla nouzi, a to i přes nevraživost ke všemu okultnímu, která ve městě panovala. Geralt musel doufat, že si na něj pár chvil vyšetří, a vydal se za ní do domu, kde své řemeslo provozovala.

Nejen že tato nadaná žena dokázala snít o minulých událostech sama, ale také dokázala vyvolat věštecké sny u osob hledajících směr či odpovědi na určité otázky. Tyto schopnosti přišly Geraltovi v jeho pátrání velmi vhod.

Corinne souhlasila, že Geraltovi pomůže, a uspořádala mu snovou seanci. Geralt byl vždy introvert, takže mluvit o svých pocitech a o svých bližních pro něj nikdy nebylo snadné. Ale to bylo přesně to, co po něm snílka žádala, jestli měla snít o Ciri. Nakonec Geralt otevřel svou skořápku a usnul – a snil. Ve snu viděl Ciri v Novigradu... se mnou.

Spojené úkoly Editovat

Poznámky Editovat

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.