Zaklínač Wiki
Zaklínač Wiki
Životopis Netflix


Cirillu hraje v seriálu Freya Allan.

Příběh

Začátek konce

Vazalové.JPG

Ciri si hraje na předměstí s chlapci, když jsou vyrušeni královskými jezdci a chlapci se dají na útěk. Ciri je poté eskortována do paláce, kde se musí po boku Calanthé a Eista zúčastnit udělování uznání vazalům.

Večer je poté uspořádán banket, na kterém je Ciri vyzvána k tanci Martinem, a přestože se jí nechce, Calanthé ji do toho diplomaticky donutí. Zatímco tancuje, Calanthé dostane zprávu od zvěda: Nilfgaard pokročil a jeho vojska míří na Cintru. Eist chce Cirillu do všeho zasvětit, ale Calanthé odmítá, protože chce, aby si vnučka užila svůj poslední klidný večer.

Calanthé pak osobně s Eistem odjíždí do bitvy, zatímco Cirilla je se zbytkem šlechtického dvora zavřena ve hradě. Je pod dozorem Myšilova a svého osobního strážce, Lazla. Neuvěřitelně se nudí a vůbec nechápe, jak vážná je situace. Teprve až když se prochází uličkami hrady, uvidí, jak jsou ostatní vyděšení.

Ciri a calanthé.JPG

V ten moment na hrad dorazí Calanthé bez Eista, který padl v bitvě. Je zraněna, ale ne smrtelně. Ciri u ní stráví celý den a strachuje se o její život. Nilfgaard mezitím prolomí brány města, ale do hradu se nedostane díky magické bariéře, kterou vytvoří Myšilov.

Nedokáže ji však udržet napořád, a tak k večeru Calanthé nařídí, aby ji Myšilov a Lazlo dostali ven z města. Cirilla ji odmítá opustit a zařve tak mocně, že se věci v místnosti otřesou. Calanthé si toho všimne a ví, co to znamená, protože stejnou mocí oplývala i její dcera a Cirillina matka, Pavetta. Calanthé ji proto řekne, ať najde Geralta z Rivie a Ciri odejde s Lazlem a Myšilovem. Podle Calathé je právě Cirillina moc důvodem, proč Nilfgaard útočí na Cintru.

Kráter.JPG

Na cestě je však zastihnou nilfgaardští vojáci. Myšilov se odpojí, aby je zdržel, ale utíkajícího Lazla s Cirillou si všimne Cahir. Ten zabije Lazla šípem a ukradne Ciri. Té se však podaří se mu vymanit a když se jí snaží dostihnout, zakřičí Cirilla tak mocně, že mezi nimi vytvoří obří kráter.

Čtyři marky

Povede se jí utéct do lesa, kde po ní i nadále pátrají nilfgaardští vojáci. Před snědením jedovatých borůvek ji zachrání mladý Dara, kterého se rozhodne následovat. Poté ale zahlédne cintránský tábor uprchlíků a zůstane tam, přičemž Dara zmizí.

V táboře vidí, jaké dopady má válka na lidi, v jaké bídě žijí. Všechno to svalují na královnu a její neustálé válčení. Jeden mladý hoch ji pozná podle její pláště – šil ho prý jeho otec, Ziven Ozol, který oblékal cintránskou smetánku. Vezme ji proto do stanu své rodiny, která se jí následně ujme. Protože v táboře panuje všeobecná nenávist vůči královskému rodu, rozhodne se předstírat, že se jmenuje Fiona (čímž de facto nelže, protože je to jedno z jejích mnoha jmen). Poprvé se také setká s rasovou nenávistí: rodina nejenže nesnáší elfy a má je za důvod nilfgaardského útoku, ale rodině také slouží trpaslík Abotte, kterému matka nakáže vzdát se vlastních bot, aby Cirilla měla nějaké pořádné.

Cirilla v táboře.JPG

V noci je pak tábor napaden nilfgaardským oddílem vedeným Cahirem. Všichni se spěšně balí, a když trpaslík omylem upustí tašku s věcmi, matka se na něj rozkřičí. Za to na ní trpaslík skočí a ubodá ji k smrti. Z šílenství ve stanu ji dostane Dara, jako vždy tichý a hbitý. Teprve až když se jim povede společně utéct, dozví se Ciri, že je Dara elf. Poděkuje mu za svou záchranu a spolu se vydají hlouběji do lesa.

Zrádce měsíc

Ciri a brokilon.JPG

Ciri a Dara spolu přežívají v lesích. Jednou ale Ciri vzbudí hlasy, které ji volají k sobě. Jako v transu se tak vydá do lesa Brokilonu. Dara se jí snaží dostihnout a zastavit, ale na hranicích před ním přistane varovný šíp. Ví, že dryády k sobě nepouštějí nikoho, kromě mladých dívek, které plánují přeměnit. Přesto se za ní rozběhne, aby ji zachránil, a je střelen šípem přímo do srdce. Ciri se ani neohlédne.