Životopis Netflix


Ani na život ani na bitvu se nikdy nelze dokonale připravit. Meč měj vždy po ruce a buď hbitá.

Calanthé, Začátek konce (S01E01)

Calanthé Fiona Riannon (1215 - 1263), známá taktéž jako Lvice z Cintry, byla královnou Cintry, matkou Pavetty a babičkou Cirilly. Byla známá svojí odvahou, krásou a divokostí na bojišti. V seriálu od Netflixu ji ztvárnila herečka Jodhi May.
 
 

Životopis

Začátek konce[editovat | editovat zdroj]

Královna Calanthé se svým manželem, králem Eistem pořádají rytířský ceremoniál, kterého se účastní celé královská rodina včetně malé Ciri. Po ceremoniálu následuje hostina na které královna spolu s Eistem a Myšilovem probírají vyostřující se situaci s Nilfgaardem. Calanthé odmítá, že by Cintra padla neboť je přesvědčena, že válka s Nilfgaardem nebude. V průběhu hostiny je, ale vyvedena z omylu. Vojsko Nilfgaardu překročilo hranice Cintry a pochoduje na město.

Calanthé a Eist v čele Cintránského vojska, které vedou do boje proti Nilfgaardské přesile.

Calanthé neváhá a svolává vojsko. Spolu se svým mužem vyráží v čele vojska proti nepřátelskému Nilfgaardu s cílem zastavit jeho postup a odvrátit tak útok na královské město. Bitva se však nevyvíjí v prospěch Cintránského vojska, posily ze Skellige nedorazí vlivem špatného počasí a v průběhu boje je Calanthé svědkem Eistovi smrti, který umírá poté co je zastřelen Cahirem. Je zavelen ústup a vojsko Cintry se stahuje za hradby města.

Vážně raněná Calanthé se loučí se svojí vnučkou Cirillou.

Město je krátce poté obleženo, Calanthé vážně zraněna a po setkání se zděšenou Ciri neustále své vnučce opakuje, že jednou se stane královnou Cintry. Městské brány jsou mezitím prolomeny a vojsko pokračuje hlouběji do města. Vojsko od útoku na hrad zdrží magická bariéra, kterou vztyčí před bránou Myšilov ve snaze alespoň nakrátko získat čas. Když je s příchodem noci jeho ochranné kouzlo proraženo nařizuje královna svým občanům ukrytým za zdmi hradu spáchat sebevraždu. Stráže tak rozdají každému ubytovanému ampulku s jedem. Následně rozkáže Myšilovi a Lazlovi, aby odvedli Ciri do bezpečí. Ještě předtím, ale své vnučce řekne, aby nalezla Geralta, neboť je jejím osudem.

Jakmile je Ciri odvedena do bezpečí, shromáždí těžce raněná Calanthé všechny své síly a vykročí k otevřenému oknu ze kterého poté vyskočí. [1]

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Série 1, Epizoda 01: Začátek konce (S01E01)
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.