FANDOM


Brenna byla malá, rybářská osada poblíž Starých Zadků a Mariboru ležící na řece Chotle. Právě zde se odehrála jedna z nejslavnější bitev severních válek, bitva u Brenny. Po válce byla zpustošená vesnice obnovena a znovuvybudována.

Ctihodný Jarre z Ellanderu Starší:

Annales seu Cronicae Inclitt Regni Temeriae
"Opodál bitevního pole, místa onoho krutého střetu, v němž se takřka veškerá zbrojná moc Severu utkala s nezměrnými silami nilfgaardského nájezdníka, ležely dvě rybářské vísky: Staré Zadky a Brenna. Poněvadž ale v té době byla Brenna v důsledku vojenských operací do základů vypálena, došlo tedy k „bitvě u Starých Zadků“. To, že se nyní o stejné události hovoří a píše jako o „bitvě u Brenny“ má dva důvody: Primo – obnovená Brenna je dnes výstavná a prosperující obec, kdežto Staré Zadky již před časem jejich obyvatelé opustili a osada zpustla a zarostla kopřivami, lopuchy a pýrem. "

—str. 257, Jarre, Paní jezera

Poznámky Editovat

  • Ve hře Zaklínač i ve všech mapách v Sáze o zaklínači je Brenna nesprávně zasazena na sever od Mariboru. Protože má ležet na řece Chotle, která od města protéká na jihozápad, nemůže tomu tak být.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.