Král Bran an Tuirseach nebo také Bran ze Skellige je strýc Cracha an Craite, bratr Eista Tuirseacha a manžel Birny Bran se kterou má syna Svanriga an Tuirseach, rovněž se jedná o dobrého přítele druida Myšilova.

Zaklínač 3: Divoký hon[editovat | editovat zdroj]

Lidé na vládu Brana an Tuirseacha vzpomínají jako na čestnou a uznávanou, přestože se našlo několik takových co jej kritizovalo kvůli tomu, že dával přednost nájezdům před řešením problémů na ostrově a také za to, že dával své ženě přílišnou volnost.

Branův život skončil poté co se rozhodl jít sám lovit ozbrojený pouze nožem medvěda do lesa, učinil tak poté co začínal pociťovat daň přicházejícího stáří.

Pohřeb[editovat | editovat zdroj]

Pohřeb krále Skellige se konal v přístavu na ostrově Ard Skellig u pevnosti Kaer Trolde, kterou vlastnil jeho synovec Crach an Craite. Byl to právě Crach kdo pomocí zápalného šípu zapálil pohřební hranici jež se nacházela na lodi, na které bylo vypuštěno tělo zesnulého krále a jeho milenky do širého moře.

Pohřbu se krom blízkých přátel mezi které se řadil druid Myšilov, příbuzných, zúčastnila i čarodějka Yennefer z Vengerbergu a zaklínač Geralt z Rivie. Nechyběla ani přítomnost jarlů.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.