Zaklínač Wiki
Advertisement

Bastián Vildenvert je bratrem Duneho Vildenverta se kterým žijí společně v jedné vesnici. Mimo jiné vlastní psa jménem Husar, který bude nakonec velmi nápomocný při záchraně svého pána. Když se však Bastián nevrátí po bitvě u Bělosadu, které se zúčastnil jako voják Temerie a tudíž stanul na straně poražené Severní armády, začne po něm jeho bratr Dune pátrat. Nejprve na vlastní pěst a následně s pomocí profesionála.

Zaklínač 3: Divoký hon[]

Bastián nese do bitvy štít s typickým vyobrazením Temerie, bílé lilie. Jeho bratr Dune mu doporučil, aby si usekl pár prstů, prý by ho pak do války nehnali, ale Bastián to odmítl. V průběhu bitvy je však zraněn, povede se mu ale přežít a to za vzájemné pomoci s jiným zraněným, dezertérem z řad nepřátel Rhosynem. Vzájemně si pomůžou a dostanou se do nedaleké opuštěné chatrče kde vyčkávají na pomoc. Navzájem si přitom vyprávějí příběhy.

Jakmile Bastiána jeho bratr Dune ve spolupráci se zaklínačem Geraltem z Rivie nalezne, požádá svého bratra, aby mohl Rhosynovi. Dune však váhá, nechce ohrozit svoji rodinu, správné řešení dokáže nalézt až s pomocí zaklínače, který buď podpoří Duna a nebo Bastiána.

Související úkol[]

Advertisement