FANDOM


Places Brickmakers Village

Bažiny

Bažiny rozprostírající se na jih od Wyzimy. Je tu plno Utopenců, Topivců, Bloedzuigerů, Echinopsů a Archespor. Budete zde pátrat po prastaré Mágově věži.

Důležitá místa Editovat

Loading Swamp day

Bažiny

Zápisy do Deníku Editovat

"Na druhém břehu jezera poblíž Wyzimy leží poměrně velký močál, v němž nalezlo domov několik nevelkých skupin lidí a mnoho různých příšer. Není tam bezpečno ani za dne, každou chvíli může ze zakalené vody vyskočit utopenec nebo bloedzuiger. Případný poutník by měl také dávat pozor na bludičky, které s oblibou vábí neopatrné cestující hlouběji do bažin, kde nešťastníci zapadnou do bahna a zahynou. Na blata se dá dostat z přístaviště ve Wyzimě, kde je možné najmout si převozníka a nechat se převést lodí přes jezero.

V hloubi mokřin pracuje skupina dřevorubců, těžících dřevo na prodej wyzimským řemeslníkům. Dřevaře vede pevnou rukou trpaslík Yaren Bolt.

Na blatech sídlí cihláři, žijící z těžení a vypalování hlíny. Je to malá, od světa odloučená vesnička, žijící si vlastním životem. Vede je poněkud zvláštní žena jménem Vaska.

Blata jsou místo, kde musí člověk sklonit hlavu před bujnou a divokou přírodou. Právě proto se zde usadili také druidi, kteří tu založili posvátný háj se stromem života ve středu. Svatí mužové v háji nepovolí žádné nepravosti, starají se o nemocná zvířata a dokonce hostí i dryádu.

Močály zahalené mlhou skrývají mnohá tajemství. Lze narazit například na nevelkou mýtinu, kde stojí řady soch mocných golemů, jakoby zamrzlých v půli kroku. Jeden z nich, výhružně se tyčící nad mýtinou, působí značně znepokojivě."

People Brickmaker 1 People Brickmaker 2 People Brickmaker 3 People Brickmaker 4
People Brickmaker 5 People Brickmaker 6 People Brickmaker 7

Přilehlé oblasti Editovat

Painting Geralt crossing to swamp

Geralt crossing to the swamp

Důležité postavy Editovat

People Druid full 3 People hierophant People Ferryman full People Gramps full People Jean-Pierre full People Dryad full People Grandma full People Yaevinn full People Yaren Bolt full

Rostliny Editovat

Poznámky Editovat

Mapy Editovat

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.