Zaklínač Wiki
Advertisement
Zaklínač Wiki

Anséis, mladší syn královny Lyrie a Rivie slavné Meve a jejího muže, krále Reginalda. Po svém otci zdědil více než si Meve, než bylo moudré, zdědil jeho hloupost a údajně byl podle samotné matky Meve daleko hloupější a neměl dle jejího mínění žádné schopnosti k vládnutí, naštěstí pro ni neměl ani touhu po koruně.

Životopis[]

Anseís se narodil své matce v poměrně mladém věku, vyjadřovala se o nich jako o „plodech rozkošného zpuštění“, když o nich hovořila na schůzce v Hagge.

Toussaint[]

Anseís se vůbec nestaral o politické dění ve své zemi, raději se toulal po světě, kde se nejednou zapletl do potíží. V Toussaintu se již několikrát účastnil turnaje rytířů nedaleko Beauclair. Jeho matka nebyla z jeho účasti v turnaji nikdy nikterak odvázaná ale pokaždé se nechala obměkčit a zaplatila mu jak brnění, meče a také koně.

Setkání se zaklínačem[]

Až když přišel potřetí v roce 1275 postavila se proti jeho účasti na turnaji a odmítla mu vydat jediný zlaťák. Princ Anséis se v tomto případě zachová jako velmi vrtošivé a tvrdohlavé dítě neboť turnaje se přeci jenom zúčastní. Během turnaje se setká s Geraltem z Rivie, zaklínačem jenž se v minulosti na okamžik ocitl v boji po boku královny Meve během druhé války Severních království proti Nilfgaardu. Geralt však nedlouho poté, co byl za své činy pasován na rytíře z Rivie, královnu opustil a ta ho za to nenáviděla.

Pokud se Geralt bude účastnit turnaje pod erbem Geralta z Rivie, bude Anséisem nařknut z velezrady a dezerce během války s Nilfgaardem. Anséis prohlásí, že si nezaslouží být rytířem. Brzy na to se ti dva utkají v souboji na koních, během boje může Geralt Anséisovi sdělit, že zaklínač opustil řady královny Meve proto, aby zachránil něčí život. Anséis toto vysvětlení uznal, neboť vzal Geraltovo vysvětlení jako tajné poslání které zaklínač musel splnit a odpustil mu. Během posledního souboje v turnaje je Anséis zvolen kapitánem družstva, do kterého se dostane také Geralt, tomu je řečeno že nezná rytířského umění a tedy ať se raději drží zpátky, kde se nebude plést rytířům do cesty.

Taje Toussaintu[]

Během jednoho ze svých pobytů v Toussaintu se se Anséis setkal s Cantarellou, která byla ve skutečnosti špionkou Nilfgaardu. Ta se Anséisovi představila svým pravým jménem, jako Carthia van Canten, mladík se rychle do ženy zamiloval ale tento románek nedopadl dobře. Mladý princ nevěděl že žena je špionka nejen pro Nilfgaard ale v té době také pracovala pro čarodějnou lóži, měla za úkol se s tímto princem sblížit a využít ho pro zájmy lóže. Nakonec však zjevně čarodějky změnili své záměry a Carthia prince bez jediného slova opustila na příkaz kouzelnice Fringilly Vigo.

Advertisement