FANDOM


Angren je jedním ze Severních království. Leží na pravém břehu řeky Jarugy, tedy směrem na jih, a sousedí s Mahakamem, Lyrií a Rivií, Zaříčím, Svahy a Toussaintem.

Na severu do něj zasahuje část Modrých hor a bažiny Ysgith. Na východě se můžete přes průsmyk Klamat dostat až do Caed Dhu.

Na opačném břehu Jarugy v Lyrii se nachází dvě obrovské pevnosti: Scala a Spalla. Na jihu, na hranicích s Toussaintem, si našli své útočiště druidi, a to v lese Myrkvidu.

Oblast je vyhlášená těžbou dřeva, kterému se přezdívá "angrenské zlato". Jedná se hlavně i cedry, fíkovníky a borovice.

Historie Editovat

Během druhé severní války bylo území dobyto Nilfgaardským císařstvím, které využívalo vytěžené dřevo ke stavbě lodí.

Za války na území království operovaly Meviny partyzánské jednotky, které zde odporovaly Nilfgaardu, protože zalesněné území skýtalo pro partyzány ideální podmínky. Uštědřily Nilfgaardu několik porážek, mimo jiné zvítězily i v bitvě o most přes řeku Jarugu, což v konečném důsledku znamenalo vítězství Severu.

"Nuže Meve nepadla do nilfgaardského zajetí ani nezahynula v boji, jak mnozí soudili. Svolala pod svou korouhev zbytky svého poraženého vojska a také nejrůznější bandity a lapky a započala záškodnickou válku. K té se divoký Angren ideálně hodil, ať již k útokům ze zálohy, tak k následným únikům do lesů, jimiž tento kraj oplývá."

—str. 73, Věž vlaštovky

Po mnohých jednáních byl Angren předán do rukou krále Foltesta.

Města a pevnosti Editovat

Regiony Editovat

Známí lidé Editovat

GalerieEditovat

Poznámky Editovat

  • Na mapě od CD Projektu je Angren spojen s údolím Dol Angra a částmi Zaříčí, jeho území je tedy tak velké, že hraničí s Amellským pohořím a Modrými horami. Možná že mapa tedy zachycuje území Angrenu v období nadvlády Nilfgaardu (podobně jako se Cintra na stejné mapě rozkládá i na Horním Soddenu).
  • Království se objevuje jako provincie i ve hře The Witcher Role-Playing Game.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.