FANDOM


(Poznámky)
Řádka 31: Řádka 31:
 
{{spoiler}}
 
{{spoiler}}
 
* Pokud Addu v [[:Kategorie:Kapitola V|Kapitole V]] místo zabití jen zbavíte kletby, v rámci úkolu [[Ledové zrcadlo]] vám jako poslední zjevení přijde na pomoc právě ona.
 
* Pokud Addu v [[:Kategorie:Kapitola V|Kapitole V]] místo zabití jen zbavíte kletby, v rámci úkolu [[Ledové zrcadlo]] vám jako poslední zjevení přijde na pomoc právě ona.
{{spoiler}}
+
{{endspoiler}}
   
 
== Galerie ==
 
== Galerie ==

Verze z 1. 8. 2010, 20:20

People Princess Adda

Dcera krále Foltesta, pojmenovaná podle své matky a jeho sestry. Incestický charakter jejího narození či kletba způsobily, že se přeměnila ve strigu - bestii požírající vše živé, především pak lidi. Nakonec vše dobře dopadlo a můžeme se s ní setkat i v PC hře Zaklínač, kde je jednou z hlavních postav.

Zápisy do Deníku

Princezna Adda se narodila z incestního spojení jako příšera - striga. Byl to následek prokletí dvořana zamilovaného do Addiny matky. Několik let striga řádila ve Staré Wyzimě, mordovala a požírala lidi. Nikdo ji nedokázal zabít - ani z ní kletbu sejmout. Dokázal to až Geralt z Rivie. Adda nezískala zpět plně lidskou osobnost a stále hrozí nebezpečí, že se kletba vrátí. Z toho důvodu nosí princezna amulety a pravidelně se podrobuje rituálům, které mají návratu strigy zabránit.

Na Leuvaardenově recepci jsem měl možnost poznat princeznu Addu. Před lety jsem z ní sňal kletbu strigy a z princezny vyrostla krásná, byť poněkud divoká a rozmazlená dívka.

Ukázalo se, že za falšováním královské pečeti a chaosem v obchodní čtvrti Wyzimy stála Adda. Princezna spolupracovala se Salamandrou, ale vypadá to, že to společenství na ni bylo moc. Díky intervenci Triss jsem o vlas unikl z Addiných spárů.

Prokletí strigy se vrátilo a Adda se změnila v příšeru. Tentokrát jsem ji musel zabít.

Prokletí strigy se vrátilo a Adda se změnila v příšeru. I tentokrát se mi ji podařilo odčarovat.

Z Magistrových poznámek to vypadá, že Adda spolupracovala se Salamandrou a stála za zfalšováním královské pečeti a zavedením výjimečného stavu. Měla slíbený temerský trůn, ale Salamandra ji považovala za nespolehlivou a při nejbližší příležitosti hodlala spojenectví porušit.

Princezna Adda se narodila jako striga. Zavinil to velmož Ostrit, jenž miloval Addinu matku. Když se dozvěděl o incestním dítěti, pronesl kletbu a vše si zapsal do deníku. Osoba, která má k dispozici tento deník, může kletbu obnovit a změnit Addu znovu ve strigu.

Zdroje


Poznámky

  • Adda se jmenuje i pes řezníka z Kupecké čtvrti - prý proto, že je to "taky pěkně rozmazlená čubka".
  • Pokud Addu v Kapitole V místo zabití jen zbavíte kletby, v rámci úkolu Ledové zrcadlo vám jako poslední zjevení přijde na pomoc právě ona.
Konec spoileru.

Galerie

Soubor:Adda.jpg
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.