Zaklínač Wiki
Advertisement
Zaklínač Wiki

Abigail byla vědma, která žila v Podhradí Vizimy. Ve vesnici nebyla příliš oblíbená, protože jí dávali za vinu všechny podivné a nešťastné události, ke kterým ve vesnici došlo. Její hlavní doménou byla alchymie, takže ačkoli vůči ní vesničané měli své rezervy, často za ní chodívali kvůli lektvarům a jedům. Obojí vždy dodala bez jakýkoli zvídavých otázek.

Zaklínač[]

V kapitole I se po nějakou dobu stará o osiřelého Alvina po tom, co ho Geralt zachrání před barghestem, protože Shani by jeho výchovu v hostinci nezvládla. Poskytne vám i informace o Bestii a položí starořeckou hádanku (co je to: ráno to má čtyři nohy, v poledne dvě, večer tři?).

Nakonec se musíte rozhodnout, jestli se jí zastanete, nebo budete souhlasit s Velebníčkem, který ji viní za problémy vesnice.

  • Pokud ji necháte upálit, dozvíte se, že patří mezi kultisty Pavouka se lví hlavou, v jehož jménu Geralta také prokleje. Není jasné, zda tedy měla co do činění s neštěstím vesnice, nebo ne. Možná ovlivnila obchodníka, aby zabil svého bratra, protože ve své chalupě schraňuje jemu podobnou, podezřelou panenku.
  • Pokud ji zachráníte, setkáte se s ní opět v Kapitole IV, kde vám pomůže s několika úkoly - především "V poledním žáru" bude mít o trochu optimističtější zakončení.

Úkoly[]

Zápisy do Deníku[]

Ve vísce v podhradí sídlí vědma jménem Abigail. Ačkoli si u ní všichni obyvatelé kupují byliny a elixíry, není mezi nimi čarodějka příliš oblíbená.

Pokud ji Geralt nechá upálit:

Velebný pán oznámil věrným, že to Abigail seslala kletbu pekelného psa. Na čarodějku vyrazil vzteklý dav. Rozhodl jsem se, že se do věcí podhradí nebudu plést. Krátce po mém odchodu vesničané Abigail upálili.

Pokud je Geralt nenechá upálit:

Velebný pán oznámil věrným, že to Abigail seslala kletbu pekelného psa. Na čarodějku vyrazil vzteklý dav. Rozhodl jsem se, že si vědma smrt nezaslouží, a před davem jsem ji ochránil. Abigail odešla pryč z podhradí. Navždy.
Ve vísce Bahnice jsem se opět setkal s Abigail. Vědma stále prodává bylinky a elixíry.
Konec spoileru.

Poznámky[]

  • Abigail se ujala Alvina po smrti jeho pěstounské matky Karolíny.
  • Abigail má u sebe Berengarovy poznámky ohledně Bestie.
  • Po její smrti lze z jejího těla vzít lahvičku oleje proti přeludům.
  • Pokud Abigail na konci kapitoly I ušetříte, zaujme v kapitole IV místo léčitelky, hned před hostincem.
  • Pokud ji necháte upálit, úkol V poledním žáru se bude vyvíjet jinak a Geralt se v kapitole IV dozví, že prolil nevinnou (Abigailinu) krev, když se jí nepokusil zachránit.
  • V knize Křest ohněm je proslov místního kněze skoro stejný jako proslov Reverenda v Podhradí, když se vesničané pokouší Abigail upálit.
Advertisement